top of page

Festiwale

W okresie 27 lat organizowaliśmy kilkaset koncertów i kilkadziesiąt festiwali. Do roku 2010 koncerty odbywały się w Drezdenku i Dobiegniewie oraz dzięki wsparciu finansowemu właścicieli pałacu Piotra Nowakowskiego i Piotra Olewińskiego także w pałacu w Mierzęcinie. Po roku 2010 nastąpiło rozwinięcie działalności. Pan Waldemar Gawiejnowicz kontynuował promocję muzyki organowej wspólnie z Centrum Promocji Kultury, a stowarzyszenie „Sauerianum” skupiło się na muzyce operowej i fortepianowej. Szczęśliwym trafem zbiegło się to z faktem, iż poznaliśmy znakomitego śpiewaka, Jarosława Bręka, który zdecydował się na współpracę z nami.

Dzięki Fundacji Kronenberga pozyskaliśmy fortepian, a dzięki Fundacji PZU nowe pianino.

         W latach 2010 – 2021 zorganizowaliśmy łącznie 40 festiwali w następujących miejscowościach: Drezdenko, Krzyż Wlkp., Witnica, Strzelce Kraj., Międzyrzecz i Sieraków. W bieżącym 2022 roku koncerty odbędą się także w Wieleniu.

 W ramach festiwali zorganizowaliśmy przez ostatnich 27 lat ponad 500 koncertów z udziałem wielu wybitnych artystów, laureatów znakomitych konkursów, wśród których znaleźli się: Iwona Hossa, Stefania Woytowicz, Jadwiga Rappe, Urszula Kryger, Maria Domżał, Celina Kotz, Joanna Kędzior, Amelia Maszońska, Anna Maria Staśkiewicz, Jarosław Bręk, Wiesław Ochman, Adam Kutny, Krzysztof Bączyk, Michał Francuz, Tadeusz Szlenkier, Marcin Sikorski, Marcin Suszycki, Piotr Szychowski. Regularnie występują muzycy najlepszych zespołów: Narodowe Forum Muzyki i Sinfonia Varsovia. Od kilku lat zapraszamy coraz to większe znakomitości, głównie za sprawą Dyrektorów Artystycznych: Celiny Kotz, Jarosława Bręka i Piotra Szychowskiego. Są to laureaci prestiżowych konkursów m. in. w Kudowie Zdroju, Krynicy, Katowicach, Poznaniu, Warszawie i innych miejscowościach.

W ciągu minionych 2 lat do szacownego grona wybitnych śpiewaków dołączyli: Aleksandra Borkiewicz, Natalia Gaponenko, Aleksandra Olczyk, Iwona Socha, Arkadiusz Anyszka, Piotr Buszewski, Michał Biel, Michał Janicki, Szymon Mechliński i niewątpliwie talentem w ostatnim roku zabłysnęli: Sylwia Ziółkowska i Stanisław Napierała.

IMG_0205.JPG

Elliptique Ensemble w składzie: Anita Koźlak, Piotr Kosarga, Malwina Kotz, Marzena Malinowska

IMG_0044.jpg

Zawsze możemy liczyć na naszą znakomitą publiczność

bottom of page