top of page
  • Writer's pictureWiesław Pietruszak

Sprawozdanie za rok 2023


Sprawozdanie za rok 2023

Rok 2023 był dla naszego środowiska niezwykle trudny. Odeszło dwoje członków stowarzyszenia: w kwietniu Jarosław Bręk, a we wrześniu Ewa Pietruszak.

Przez ten czas wykonaliśmy następujące zadania:

a) wystawa fotograficzna poświęcona Antoninie Kowtunow, wybitnej solistce opery w Poznaniu, która od 30 lat wspierała nasze festiwale. Z profesor Kowtunow organizowaliśmy przez wiele lat kursy wokalne. Wystawa miała miejsce w Bibliotece Publicznej im. ks. J. Tischnera.

b) wystawa fotograficzna i koncert poświęcony Dyrektorowi Artystycznemu naszych festiwali w Krzyżu Wlkp. i w Drezdenku, Jarosławowi Brękowi. Wydarzenie miało miejsce w Bibliotece Publicznej im. ks. J. Tischnera, gdzie zamierzamy wspólnie utworzyć kącik pamięci wybitnego śpiewaka.

c) przez cały akademicki rok zorganizowaliśmy koncerty w ramach projektu „Diamenty polskiej kultury”, w ramach których prezentowaliśmy młodych laureatów konkursów skrzypcowych, pianistycznych i wokalnych. Pomysłodawcą był prof. Piotr Szychowski. Łącznie zorganizowaliśmy 19 takich koncertów. Wokół idei kontynuowanej w roku 2024 skupiły się znakomitości poznańskiej muzyki klasycznej: dr Aleksandra Kamińska-Rykowska, prof. A.M. dr hab. Piotr Szychowski, prof. dr hab. Marcin Baranowski. Na to zadanie środki pozyskaliśmy od darczyńców prywatnych. Wszystkie koncerty odbyły się w Bibliotece Publicznej im. ks. J. Tischnera.

d) festiwale. W roku 2023 zorganizowaliśmy pięć festiwali w Drezdenku, Międzyrzeczu, Krzyżu Wlkp., Wieleniu, Sierakowie. Łącznie 21 koncertów z udziałem wielu wybitnych solistów, a także muzyków z najlepszych polskich orkiestr.

e) w ramach festiwali przeprowadziliśmy projekt „Gloria Victis” z okazji 160 rocznicy Powstania Styczniowego. Wydaliśmy jednocześnie folder poświęcony temu wydarzeniu. Środki otrzymaliśmy z Fundacji PZU.

Na te wydarzenia złożyły się środki od darczyńców prywatnych i samorządów. Wszystkie środki są odnotowane na koncie w LWBS Drezdenko. Każdy rachunek wpływów i wydatków zaksięgowany dzięki pracy pani Zofii Knyby. Projekt do samorządu wielkopolskiego na poziomie województwa i powiatu napisała i rozliczyła pani Katarzyna Hołyst.

Zdjęcia dokumentujące wszystkie nasze koncerty i wystawy wykonał Stanisław Lorenc.

Na zdjęciu poniżej wspólne zdjęcie z naszymi darczyńcami na koncercie pamięci Antoniny Kowtunow, w którym zaśpiewały uczennice wybitnej primadonny.

Wszystkie reakcje:

12Karolina Piotrowska i 11 innych użytkowników


bottom of page